Tipy na výlet

AquaCity POPRAD

aquacity_poprad.jpg

Objavte vodný svet pod Vysokými Tatrami - aquapark AquaCity Poprad, 13 termálnych a relaxačných bazénov, tobogany, moderné wellness a ponuky pre rodiny.

Aquapark Tatralandia

aquapark_tatralandia.jpg

Aquapark Tatralandia je tým pravým miestom pre relax.Tatralandia Holiday Resort je najväčším celoročným areálom vodnej zábavy s ubytovaním na Slovensku, v Čechách a Poľsku.

Kúpalisko Štúrovo VADAŠ

kupalisko_sturovo.jpg

Štúrovo je predovšetkým kúpeľným mestom. Termálne kúpalisko VADAŠ je právom slávne aj za hranicami. Svojou dennou kapacitou nad 12.500 návštevníkov, obnovenými bazénmi rôznej veľkosti, krytou plavárňou, novými radmi bufetov, možnosťou športovania ponúka ideálne podmienky na oddych milovníkom vody a slnka.

TRENČIANSKY HRAD

ubytovanie_slovensko_vylety_trencin.jpg

Trenčiansky hrad vznikol na mieste staršieho osídlenia, ktoré tu existovalo od doby bronzovej cez Keltov a Germánov až po slovanské osídlenie. Zo staršieho veľkomoravského hradiska sa v dobe vzniku uhorského štátu stal komitátny kráľovský hrad.

NÁDVORIE EURÓPY KOMÁRNO

ubytovanie_nadvorie_vylety_komarno.jpg

Jedinečné stavebné dielo architektov z Ateliéru Európa v Komárne. Na námestí s rozlohu 6500 m2 sú stavby v štylizovanej forme a prezentujú historickú architektúru, charakteristickú pre jednotlivé oblasti Európy.

DEVÍNSKY HRAD

devin_hrad_vylet.jpg

Zrekonštruovaná zrúcanina jedného z najväčších slovenských hradov. Je prístupný verejnosti. Nachádza sa priamo v Bratislave v časti Devín.

Demänovská ľadová jaskyňa

jaskyna_ slobody_vylety.jpg

Nachádza sa na pravej strane Demänovskej doliny na severnej strane Nízkych Tatier. Leží v Národnej prírodnej rezervácii Demänovská dolina na území Národného parku Nízke Tatry. Vchod do jaskyne v brale Bašta je v nadmorskej výške 840 m, asi 90 m nad dnom doliny.

ORAVSKÝ HRAD

oravsky_zamok_vylet.jpg

HARMANECKÁ JASKYŇA

harmanec_jaskyna_vylet.jpg

Pozoruhodným vznikom podzemných priestorov, mohutnými rútivými dómami, mimoriadne bohatým výskytom mäkkého sintra i množstvom zimujúcich netopierov sa Harmanecká jaskyňa radí medzi najvýznamnejšie jaskyne na Slovensku.
Patrí medzi národnú prírodnú pamiatku.

ZOO v Bojniciach

Zoo Bojnice

Dobrý tip na výlet je aj prehliadka zoologickej záhrady v Bojniciach.